Nieuw: Canon PGI-1500 & PGI-2500 inkt cartridges
Nieuwe inktjet printers van Canon staan op het moment van uitlevering. Het betreft hier machines voor thuisgebruik (MB2050 en MB2350) en voor het MKB (iB4050, MB5050, MB5350). Op het moment van schijven zijn ze nog niet verkrijgbaar in de winkel. Uitlevering zal zoals altijd bij Canon medio oktober gaan gebeuren.
Canon noemt zijn nieuwe telg Maxify printers en probeert zo de consument te verleiden om alle mogelijkheden, en dat zijn er veel, uit te proberen. De specificaties liegen er dan ook niet om, Apple air-print, rechtstreeks scannen (niet met de IB versie) en printen naar de Cloud, printen vanaf je tablet of telefoon, Quick First Print en XL-cartridges voor kostenbesparing
De connectiviteit is één van de speerpunten, uiteraard worden de Cloud en tablets steeds belangrijker en Canon speelt hier handig op in. Of de gebruikers het ook daadwerkelijk gaan gebruiken is maar de vraag, gelukkig hebben de MB2350, iB4050, MB5050, MB5350 gewoon een ethernet aansluiting waarmee je machines direct op je netwerk kan aansluiten. Het instapmodel MB2050 heeft helaas geen ethernet aansluiting en zal het middels wifi moeten doen. Deze wifi-optie is overigens bij de MB2350, iB4050, MB5050, MB5350 ook standaard.
De cartridges, PGI-1500 en PGI-2500, zijn ook als XL-uitvoering te verkrijgen. Toch blijft het onwennig, Canon en XL-cartridges, tot een paar jaar geleden werden alle cartridges (tankjes) XL uitgevoerd zonder daar een woord aan vuil te maken. Er komen twee nieuwe type cartridges, PGI-1500XL en PGI-2500XL en daar zit wel een verschil in. Niet qua inkt want dat zal wel hetzelfde zijn maar de inhoud in ml is echt erg groot. De MB2050 en MB2350 moeten het met de PGI-1500XL doen en de iB4050, MB5050, MB5350 mogen de PGI-2500XL gebruiken van Canon.
LET OP. Als je een keuze maakt tussen de twee cartridges/printers. De iB4050, MB5050, MB5350 printen goedkoper en hier heb je elke keer voordeel bij. De aanschaf van de printer zal wel iets hoger zijn maar betaalt zich wel snel terug.
Hieronder een overzicht welke cartridges in welke printer gaan:
Canon Maxify: MB2050 en MB2350
[porto_block name=”canon-1500-cmybk”]
Canon Maxify: iB4050, MB5050 en MB5350
[porto_block name=”canon-2500-cmybk”]
De nieuwe cartridge hebben een zogenaamde DRHD-inkt. Canon claimt dat deze inkt sneller droogt dan normaal en dat de inkt frictie en markeerstift bestendig is. Als je nu met de stift aan de gang gaat krijg je snel van die vervelende vegen en de stift is ook meteen vies. Als je een laserprinter heeft u dit probleem niet.
Al met al zijn de vooruitzichten prima voor zowel Canon als de gebruiker.